מידע להורים

להורי מתנדבי שנת השרות שלום,
ראשית, אנו מעוניינים להודות לכם על התמיכה, הסיוע והעידוד שהובילו ליציאת בנכם/בתכם לשנת השירות. אנו מאמינים כי לולא סיוע זה, היציאה לשנת השירות לא הייתה מתאפשרת. כשותפים כה משמעותיים, מצאנו לנכון לצייד אתכם באינפורמציה בסיסית באשר לתנאי שנת השירות והקשר איתנו - מח' שנת שרות של התנועה הקיבוצית:
 
ביטוח לאומי ובריאות
מתנדבי שנת שירות פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי ובריאות במהלך תקופת ההתנדבות. להלן ההסבר מתוך אתר הביטוח הלאומי:
"פטור מתשלום דמי ביטוח יינתן למי שהוא אחד מאלה, ובלבד שאין לו הכנסות מעבודה וגם לא ממקורות אחרים או שיש לו הכנסות ממקורות אחרים שאינן עולות על 5% מהשכר הממוצע - 473 ש"ח (החל ב- 01.01.2016):
...מי שמלאו לו 18 שנים ויתגייס לצה"ל או ישרת בשירות לאומי חלופי לפני גיל 21  - פטור מתשלום דמי ביטוח מגיל 18 עד לתחילת השירות בצה"ל או בשירות הלאומי לפני גיל 21"
 
*הערה חשובה: במידה והנער/ה  לא מתגייסים לצבא או לשירות לאומי לפני גיל 21, יש חבות בתשלום עבורם. תשלום דמי הביטוח החודשיים ע"פ תעריפי הביטוח הלאומי יהיה באחריות המתנדב/ת.
 
ביטוח מתנדבים
כל מתנדבי שנת השירות מבוטחים בביטוח מתנדבים דרך משרד הרווחה. בנוסף, מתנדבי שנת השירות מבוטחים בביטוח צד ג' דרך מקום ההתנדבות.
 
טיפולים רפואיים
ניתן לקבל שירותי בריאות בכל אחד מהסניפים של קופ"ח בהם מבוטח המתנדב. יש להציג כרטיס חבר ולקבל שירות. שירותים המכוסים ע"י ביטוח משלים ("מושלם" "מגן" "זהב" וכו') יעשו ע"י הש"ש והוריו באופן פרטי.
 
נסיעות
מתנדבי שנת השירות מקבלים החל מה- 1.9 כרטיס רב-קו לנסיעה חופשית באוטובוסים וברכבות. עד לקבלת הכרטיס, יכוסו הוצאות הנסיעה על ידי המסגרת הקולטת.
 
כלכלה ודמי כיס
כלכלה מלאה מכוסה ע"י המסגרת הקולטת. בנוסף, כל ש"ש מקבל דמי כיס חודשיים ע"ס 400 ₪ אשר מיועדים לכיסוי הוצאות אישיות.
 
יציאות הביתה, חופשות וטיסות לחו"ל
מתנדבי שנת השירות זכאים ליציאה הביתה פעמיים בחודש, בכל פעם למשך 48 שעות לפחות בבית. המתנדבים ישוחררו לביתם גם במועדים הבאים: ערב ראש השנה, יום כיפור וליל הסדר. כמו כן, במהלך השנה זכאי כל מתנדב ל- 4 "ימי בחירה" שבהם יוכל לקחת חופש בתאום מראש עם המסגרת הקולטת, וכן תינתן חופשה מרוכזת בת 4 ימים לכל הקומונה. 
טיסות לחו"ל יתאפשרו בזמן חופשות בלבד! בעת טיסה לחו"ל באחריות המתנדב לדאוג לקיומו של ביטוח מתאים.
 
פרטי יצירת קשר
 
מחלקת שנת השירות:  לירז ברנד (רכז מחלקת ש"ש ונח"ל) - 052-2232303,  lirazb@tkz.co.il
  עופר רימון (רכז אזור דרום) - 052-5013060,  ofer.rimon@netafim.com
  רז ברוד (רכז אזור צפון) - 054-6635571,  raz@tkz.co.il
  נעה שנער (רכזת תכנית העשרת ש"ש) - 052-3531162,  noa@tkz.co.il
 
מחלקת ביטחון (לפניות בתחום גיוס ושירות צבאי/לאומי): נוקי גולדפישר - 052-2751575, דותן רזילי - 054-4903158